| qAnttiDottp a întrebat:

Bună TPU, nu știu ce are telefonul meu. Nu mai merge sa fac poze, sa filmez, pur și simplu nu rămân pozele în galerie, când încerc sa le deschid apare doar o imagine neagra și dispare. Am Huawei p30 lite.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

L ai trintit? Ai defectat camera

| qAnttiDottp explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu, dacă folosesc alta aplicație, de exemplu snapchat merge sa fac pozele și se salvează

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fi plin telefonul? Ai card Sd in el? Mai sterge din poze i ai umplut memoria

| halogen001 a răspuns:

Poate e setata salvarea pe card de memorie si cardul e stricat sau invers. Se poate da un restart simplu telefonului sau inchidere si deschidere. Ar trebui vazute setarile aplicatiei de facut poze, se poate folosi un card de memorie pentru a vedea daca e de la card sau de la memoria interna, se poate folosi o alta aplicatie pentru poze cum ar fi Open Camera pentru avedea daca merge, se poate incerca actualizarea aplicatiei de facut poze, se poate elimina un update al aceleiasi aplicatii, se pot sterge datele aplicatiei, se poate reseta telefonul la softul din fabrica.