| Popescu_Alexandru_1999 a întrebat:

Buna TPU... nu stiu ce sa aleg dintre:
Samsung galaxy s4 si IPhone 5?

Dau funda celui mai bun argument happy

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Tu te-ai uitat la toata comparatia? Sau doar ai vazut header-ul si atat?

In fine, iti explic: S4 are un ecran mai mare, o rezolutie mai mare, o densitate a pixelilor mai mare, o putere de procesare mai mare, o baterie mai mare, mai multi RAMi, camerele foto sunt mai bune, spatiu de stocare mai mare.

Acum ai inteles? Pana si un S2, telefon lansat acum mai bine de 2 ani are specificatii mai bune decat un iPhone 5, un telefon lansat acum mai putin de un an.
iPhone 5, cu chiu cu vai depaseste un S1 (telefon lansat in iunie 2010).

Cand cumperi un iPhone, cumperi brand-ul, cumperi "dreptul" de a te plimba prin 'mol' cu telefonul la ureche, tinut astfel incat sa se vada sigla. Nimic mai mult.

5 răspunsuri:
| FloryDo a răspuns:

Te uiti pe internet la caracteristicile fiecaruia si alegi ce te avantajeaza. Noi degeaba spunem ca ala sau ala e mai bun. Ambele sunt populare, ca sa zic asa. Acu depinde ce asteptari ai.
Sunt multe review-uri la produsele astea pe net.
happy

| Ionait a răspuns:

Http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-S-4-vs-Apple-iPhone-5

Scor final: 6.2 - 5.4 pentru SGS4. Tragi singur concluziile.

| Alex1234123 a răspuns (pentru Ionait):

Ala e doar pentru viteza!

| Alex1234123 a răspuns:

IPhone 5 a fost facu sa concureze cu S2!
S3 este superior lui iPhone 5, iar S4 este si mai si!

In primul rand procesorul este mult mai bun la S4, RAM are mai mult S4... este mai bun la viteza, toate sunt mai bune!

| AlecsPAD a răspuns:

Clar galaxy s4... iPhone 5 e echivalentul Samsung-ului Galaxy s3
Galaxy s4 are mai multe functii, plus un super senzor