| Magdalena234 a întrebat:

Buna TPU.
Nu stiu de ce, dar imi merge foarte greu telefonul straight face Cand apas de ex. pe whatsapp sa intru, trebuie sa stau cate un minut. Dupa ca sa scriu cuiva, alt minut, si nu mai suport. Se blocheaza la fiecare 5 minute sad Am aplicatii pe el, am melodii am si poze, dar am si 32 gb, am mai sters din melodii/ poze si app, dar tot la fel merge. Si cam o data pe zi se blocheaza ca trebuie sa stau cate o ora sau chiar doua ca sa il pot stinge, ca nu merge nici un buton, touch-ul e blocat, si pana isi revine dureaza ceva timp. Ce pot sa fac?
Am Sony xperia s.

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Poti sa le bagi intr-un laptop/calculator pana dai acea resetare care dureaza cateva minute, apoi le bagi iar in memoria telefonului. Si sa scoti cartela din el, sa nu-ti stergi numerele din el.

7 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Salut! La setari o sa gasesti o opriune care iti da un restart la smartphone. Trebuie sa-ti copiezi pe card pozele, melodiile, videoclipurile, aplicatiile pentru a nu le sterge cand vei da resetarea. Aceasta resetare iti va aduce telefonul la optiunile din fabrica. O sa fie ca nou dupa acea resetare, dar daca nu isi revine nici dupa, poti sa-l duci la reparat pentru ca are probleme cu softwarul. Numai bine!

| Magdalena234 explică (pentru presus):

Problema e ca nu le am pe card, telefonul are 32 gb. sad

| Magdalena234 explică (pentru presus):

Si la jocuri nu am cum sa recuperez "nivelele" sau chestii de astea, nu?

| presus a răspuns (pentru Magdalena234):

Nu, dar poti sa salvezi filele jocurilor. Dupa ce o sa muti iar toate fisierele pe telefon, poti sa le reinstalezi si sa incerci sa joci pana ajungi iar la acele nivele. Bafta!

| Magdalena234 explică (pentru presus):

Ok, multumesc happy

| presus a răspuns (pentru Magdalena234):

Poti sa le bagi intr-un laptop/calculator pana dai acea resetare care dureaza cateva minute, apoi le bagi iar in memoria telefonului. Si sa scoti cartela din el, sa nu-ti stergi numerele din el.

| qRazvII a răspuns:

Incearca sa ii dai un reset din fabrica happy

| alexandraaai a răspuns:

Ar trebui sa resetezi telefonul, sa revi la optiunile din fabrica dar in acest fel iti vei pierde tot ce aveai stocat in memoria telefonului