| Ioanaaaaaaaa222 a întrebat:

Nu sunt prea hotarata in legatura cu telefonul pe care vreau sa il cumpar...As vrea ceva pana in 10 milioane.
1.Ce telefon ati alege dintre Huawei p8 lite si Xiaomi Redmi Note 2? Care este mai bun? Am vazut ca Huawei are ecran de 5 inch, desi spatiul acela pentru butoane pare ca il micsoreaza. Xiaomi are 5.5 inch dar nu stiu daca imi va fi comod sa umblu cu un telefon atat de mare.
2.Care culoare este mai frumoasa/buna? Adica sa nu se vada zgarieturile atat de tare.
Funda!

1 răspuns:
| DdDdH a răspuns:

Eu am ales Huawei pe negru. Chiar este un telefon bun, au 'umblat' mult in sistemul de operare si chiar mi se pare mai practic decat interfata simpla a androidului. Arata super bine si iti pot spune ca pozele ies perfecte. Accesorile sunt de buna calitate si ledul de notificari isi face treaba perfect, chiar difera culorile cand este vorba de un mesaj/wapp sau alte notificari. Eu am ales telefonul tot din cauza marimii si mi se pare mediu + ca are specificatii de top, din cei 2gb iti ramane liber 1gb si din memoria de 16gb iti raman 10-11. Sper ca te-am ajutat, alege ce-ti place!