| alexandraale22 a întrebat:

puppy dog eyes Stie careva cum pot reseta parola de la Microsoft? Problema este ca,eu când mi-am facut contul aveam cartela de România,acum ca m-am mutat nu mai am,si nici cartela de România la mine... Când vreau sa resetez îmi arată ca îmi va trimite un cod pe numărul de România. Stie careva cum pot schimba numărul,si parola, fără să dau reset la telefon?

Răspuns Câştigător
| Clantza a răspuns:

Buna Madalina!

Urmeaza pasii pe care i-ai parcurs pana la numarul de telefon, iar cand iti cere sa specifici pe ce cale vrei sa primesti codul de securitate, bifeaza "I don't have any of these" (cel putin asa-mi apare mie) si urmeaza instructiunile. Dar s-ar putea sa dureze cateva zile bune.
Sursa: Microsoft ( http://windows.microsoft.com/......forgot-faq )
"If you don't have or can't get to your security info (your alternate phone number or email address), click I didn’t get a code when you’re prompted for a code at sign-in, or I don’t have access to these when you’re resetting your password, then follow the instructions."