| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU,
Oare stie cineva de ce husa mea s-a făcut într-un colț portocaliu spre ruginiu.
Și menționez ca o am de 3 săptămâni și prima husa tot asa s-a făcut și acea la scurt timp de la achiziționare.
Are cineva idee ce ar putea fi?

10 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Vezi unde se freaca telefonul cand il porti.

| 13AlinaM a răspuns (pentru aditimus):

Doar in buzunar (fără chei sau altele) și pe noptiera care e mereu curată

| dinaprilie a răspuns:

Este posibil din cauza transpiratiei care poate fi usor acida si atunci sa decoloreze/schimbe culoarea.

Bula
| Bula a răspuns:

Marfa ieftina, calitate de vopsire proasta.
Vopsirea se "rade" de pe husa in buzunarul stramt.

Cumpara alta fabricatie, eventual de culoare apropiata decolorarii si/sau cu figuri diverse imprimante pe husa (printre care se pierde decolorarea).

| aditimus a răspuns (pentru 13AlinaM):

Atunci ia alta husa mai de calitate.

| 13AlinaM a răspuns (pentru Bula):

Am cumpărat de la doua firme diferite și am pățit la fel și e transparentă nu avea ce culoare sa se ia

Bula
| Bula a răspuns (pentru 13AlinaM):

In acest caz, buzunarul pantalonului tau vopseste husele.
Materialele plastice transparente se pot spala. Trebuie incercata spalarea husei vechi cu apa si sapun, spirt sanitar, solutie de detergenti etc. care dizolva vopseaua depusa.

| Celcestietot a răspuns:

De la materialul pantalonului ori al husei sau de la caldura.

| 13AlinaM a răspuns (pentru Bula):

Deci le-am spălat cu toate soluțiile existente inclusiv spirt și multe altele dat nu funcționează

Bula
| Bula a răspuns (pentru 13AlinaM):

Cumpara-ti o husa buna, din piele, care apara si la caderea telefonului.
Nu o punga de plastic. big grin