| tonyc7 a întrebat:

Buna, TPU. Pentru ca telefonul meu mi s-a stricat brusc, a trebuit sa scot cartela SIM si sa o bag in noul telefon. Probl. e ca dupa ce mi-am reinstalat Whatsapp pe noul telefon, mi-au aparut doar grupurile din care fac parte (si mesajele de pe acele grupuri).
NU si persoanele din agenda (si mesajele acestora transmise pe Whasapp)!
Cum procedez ca sa imi apara din nou pe Whatsapp si mesajele primite de la persoanele din agenda?

2 răspunsuri:
| Andrei0003 a răspuns:

Setează whatsapp-ul să își facă backup singur cât mai des (zilnic sau săptămânal). Folosește un cont de google drive ca să salvezi cât mai multe fișiere media din conversații.

| tonyc7 explică (pentru Andrei0003):

Pai nu e prea tarziu acum daca telefonul acela (cu tot cu memorie) e complet inutilizabil?
Sau inca mai pot recupera contactele/conversatiile din memoria acelui telefon pe noul telefon?
Fama sa inteleg, te rog...