| Piitica a întrebat:

recomandati telefoanele Samsung? ce parere aveti despre Samsung galaxy chat?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Îţi recomand un telefon performant la un preţ acceptabil :

http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Chat-B5330-White.html

| Piitica explică (pentru bursuc001):

Crezi ca asta e mai bun ca si Nokia 303? punand accent pe baterie.

| bursuc001 a răspuns (pentru Piitica):

Sunt avantaje şi dezavantaje, depinde pentru ce îţi trebuie :

Samsung are display/ecran mai mare ( cu senzor ), memorie internă MULT mai mare, Wi-Fi hotspot; sistem operare mai performant, Android OS, v4.x (Ice Cream Sandwich); video VGA@25fps, etc.

Nokia are cameră puţin mai bună ( 3.2 MP, 2048x1536 pixeli, fixed focus ), procesor puţin mai bun, etc.

Dpdv al bateriei, teoretic Nokia are o baterie puţin mai puternică, dar e avantajoasă DOAR în "stand by" ( în asteptare ), când ţine mai mult decât cea de la Samsung.
În schimb, în folosire/vorbire ( şi net ) este mai avantajoasă cea de la Samsung, care ţine mai mult ( DUBLU )!

Pentru detalii despre modelul de Nokia vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://telefonultau.eu/products/Nokia-Asha-303-Graphite.html

| CityOfSatan a răspuns:

Sunt ok, s-au imbunatatit in ultimii ani, cat despre Galaxy Chat, mie personal imi displace.

| bushyalex a răspuns:

Samsung baterie mai buna, performante mai bune...chiar nr 1 pe piata

| Piitica explică:

Ce ai prefera intre Samsung galaxy chat si Nokia 303? pe mine ma intereseaza destul de mult bateriahappy care l-ai recomanda mai mult?

| Piitica explică:

Pretul din cate am vazut nu e asa mare diferenta, dar eu am auzit ca Nokia sunt cele mai bune telefoane.