| HalloweenSamy a întrebat:

se poate strica mai repede telefonul sau sa se blocheze daca nu am Clean Master? Dau funda pentru raspunsul ajutator si mai complex

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Al meu nu, de exemplu. Are din fbricatie o aplicatie de golit memoria. Oricum nu se strica dar merge mai greu.

| Ghknn a răspuns:

Nu.

| timeOUT a răspuns:

De stricat in nici un caz, sa se blocheze, poate, depinde de telefon.
sincer daca vrei parerea mea, nu prea folosesc aceste prostii, si sa iti spun si de ce: daca vrei sa iesi din aplicatie, o inchizi definitiv prin glisarea cu degetul intr-o parte (stii ce vreau sa zic...), nu cred ca are rost sa mai folosesti inca o aplicatie care sa goleasca memoria ram, pentru ca acea aplicatie inchide si procese necesare sistemului (cre ca android), care. are destule!
Deci in concluzie, cand tie iti apara ca golesti 200mb, din cei 200 cel putin 80 se vor umple instantaneu, si pentru 120 mb, nu are rost sa "stresezi" telefonul.