| DaViDs240302 a întrebat:

Stie cineva cum pot sa imi instalez versiunea de Android 7.0 (Nougat)(ma refer la varianta originala care nu impune pierderea garantiei si root-area telefonului) pe Samsung Galaxy S6 (SM-G920F). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Salut, trebuie sa astepti actualizarea de soft de la Samsung.

Si eu il astept, dar din pacate Samsung nu sta bine pe partea de Updateuri la soft, probabil il vom primi undeva prin Aprilie-Mai. Eu am SM-925F.

| DaViDs240302 explică (pentru Pool77):

Am tot vazut videoclipuri pe Youtube cu Android 7.0 Beta pe Galaxy s6 si de aia am crezut ca l-au scos deja.

| Pool77 a răspuns (pentru DaViDs240302):

Daca ii faci root, si prin Kies ii pui versiunea beta de 7.0, asa da. Intr-adevar, dar oficial inca nu avem nimic.