| Creata3458 a întrebat:

Stiti cumva daca pot avea virusii pe telefon ( am un Sony xperia j ) si daca da, cum pot scapa de ei...ce imi recomandati?
FUNDA celui mai bun raspuns!
Multumesc anticipat tuturor!

Răspuns Câştigător
| Dutzaa a răspuns:

Dezinstaleaza din programe, ia un antivirus (eu am bitdefender dar poti cauta in market antivirus) sau fa o resetare happy sper ca am fost de ajutor

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Treba cu virusii pe android e marketing. Android-ul e un sistem de operare de untre trebuie sa se castige. Scopul nu este sa spui adevarul, ci sa faci bani. Virusi, nu ai cum sa ai, nu e windows. Eventaul malware. Dar aia sunt la pachet cu aplicaitile care le isntalezi din playstore fara sale acorzi imporntanta, in timp ce ele fura date. Chestia asta nu poate fi blocata, ci doar prevenita(Cand dai isntalare la o aplicatie, iti apar acolo permisiunile, cand dia accept, si pe care numeni nu le citeste, ca na...). Si daca vezi ceva suspect acolo, nu mai instalezi aplicatia, asta e cea mai buna metoda de prevenire a problemelor.

| Mondo a răspuns:

Resoftare este cel mai sigur mod.