| Elide a întrebat:

sunt la mare si a venit un mic val si mi-a intrat la mufa de încărcare la tel unde se introduce jos acolo să-l încarci. Ce sa fac? Mi-e frica ca n-o sa mai meargă.

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Lasă-l sa se usuce bine, usucă-l suplimentar și cu föenul, și DACĂ a intrat mai multa apa în el și nu vrea sa pornească, pune l într un recipient cu orez cât mai repede, unde îl lași măcar o zi fără sa umbli la el.

| Andreeush a răspuns (pentru NLS):

Nu e indicat să îl usuce cu feonul fiindcă riscă să ardă componentele din el.

| ywar a răspuns:

Fii fericita ca esti la mare. altii muncesc sau alti copii nu au vazut niciodata marea in viata lor.

| Elide explică (pentru ywar):

Si eu am vazut o pentru prima data si in sufletul meu este un dezastru, dar nu vreau sa intru in detalii

| GsmStore a răspuns:

Salut.
Depinde foarte mult de modelul telefonul, daca are rezistenta sau nu la umeziala. Cel mai bine ar fi sa il pui undeva la umbra sa se usuce si dupa 6-12 ore sa incerci sa il incerci, daca nu resusesti cauti un service calumea si se rezolva problema.
Succes!

| 94Lucifer94 a răspuns:

încearcă sa usuci mufa de încărcare cu feonul sau să il lași undeva la căldură să dispară toată umiditatea din el