| kar1GaNNN a întrebat:

sunt nelamurit si nesigur in acelasi timp, nu stiu ce sa aleg. Ce telefon mi-ati recomanda sa imi cumpar?
Nokia 520 Lumia sau Samsung Galaxy S Duos S7582? De ce?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Am Lumia si merge perfect. Nu stiu ce telefon a avut respectivul de sus. Eu ti-l recomand e extrem de bun la un pret foarte accesibil. Raportul calitate-pret este unul extrem de favorabil.

| LTAA a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5876&idPhone2=5322
Android-urile au nevoie de cel putin 1 GB RAM pentru a functiona decent, asa ca nu recomand Samsung la acesti bani.
In schimb, tata are Lumia 630, tot 512 MB RAM, chiar daca WP pare usor limitat, se misca foarte bine.

| kar1GaNNN explică (pentru LTAA):

Parere Allview p5 life? ce zici e cat de cat elegant?

| LTAA a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Http://www.emag.ro/......D5SVMMBBM/
Mi se pare fain, specificati indeajuns de bune si primeste si update la Android 5.0!

| AtomiX a răspuns:

Lumia 520. Pentru ca are Windows Phone 8.1 si nu ii trebuie nu stiu cati GB rami sau foarte multe procesoare, spre deosebire de android. Asta este parerea meawinking

| wr3er a răspuns:

Am avut de a face cu amandoua si mergeau greu iar comenzile uneori le executau cu intarzaiere.
Mai intereseaza-te, poate am fost eu ghinionist.

| Chiriac_Tiberiu_1974 a răspuns:

Nokia 520 Lumia pentru ca este peste performantele graficii 3d si 2d + procesarea foarte rapida a jocurilor si merge f. bine pe net/youtube deci cam de toate.+e destul de rezistent.