| Wirusssssssss123 a întrebat:

toti cei ce au cartela de Orange, de ce cand imi pun 10 lei in cont pot apela doar o saptamana si dupa pot doar sa primesc apeluri? Dau funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă ești din R. Moldova, fă bine și vezi pe s@itul Orange local care e valabilitatea creditului în funcție de valoarea sa.
La noi, trebuie să reîncarci cu minimum 4 € ca să ai perioada activă de 30 de zile; mai puțin de atât = 15 zile. Dacă dai de la 7 € în sus, perioada asta crește, până la 150 de zile (dar asta pentru 200 € credit!).

8 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Tu iti faci ceva optiune? sau suni doar cu credit? happy

| Wirusssssssss123 explică (pentru cfrtobias):

Nu inteleg ce vrei sa spui...big grin

| cfrtobias a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Tu cand suni, suni direct sau ai o optiune sa zicem 1000 minute si sms sau doar minute?

| Wirusssssssss123 explică (pentru cfrtobias):

Sun directt

| cfrtobias a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Pai de aia n-ai minute ca iti e gata creditul pe 10 lei cumpara si tu o cartela de 5 euro si activezi o optiune https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/#minute

| cfrtobias a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

10 lei = 2, 07 euro crezi ca poti folosi nelimitat?

| Wirusssssssss123 explică (pentru cfrtobias):

Eu vorbeam de lei moldovenesti (10 lei=2, 5 roni)

| cfrtobias a răspuns (pentru Wirusssssssss123):

Tot acolo ca 2.5 roni is putini tu ai vorbit de 2.5 roni si cand sau terminat trebuie sa reincarci ca tu nu ai optiune