| Antonia679 a întrebat:

Un telefon cu 2 sim-URI, poate sa fie folosit doar cu un sim? Sunt ceva dezavantaje sau ceva?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Merge fără probleme. Dezavantaj ar fi acele că dacă ai plătit pentru a fi dual sim și nu folosești 2 carduri atunci ai dat câțiva lei degeaba. Eventual pui un microSD în locul liber (dacă telefonul acceptă)

| danutzu96 a răspuns:

Poate fi folosit cu un singur sim si bagat in oricare dintre sloturile telefonului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt 2 sloturi SIM. Vrei le umplii, nu vrei nu le umplii. Nu te obliga nimeni sa ai 2 cartele. Poti avea si 0 cartele si 2 carduri de memorie.

| blacklollipop a răspuns:

Hei! Si eu am un telefon dual sim si doar o cartela. Folosesc al doilea slot de sim pentru cardul de memorie, deci e ok happy