| Marylol a întrebat:

Buna TPU urgent spuneti-mi ce sa aleg dintre Samsung galaxy mini 2 sau Htc explorer?

15 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă aş fi în locul tău, cu siguranţă aş alege HTC Explorer.

Pa-pa.

| Seby90 a răspuns:

Toti Samsung fanboys se baga in seama.

Pai hai sa iti explic, mini 2 e okayish la nivel de viteza, merge destul de repejor e bine optimizat, HTC... not so much, bine, daca pui multe widgeturi si aplicatii amandoua vor ajunge in acelasi stadiu. Explorer are un design mai dragut, o rezolutie mai mare, si per total e mai atractiv din punct de vedere estetic.

Mini 2 este un carnat overpriced dupa parerea mea. Tinand cont de bugetul tau, te-ai uitat la Orange nivo? Momentan asta am.
Ai android 4.1.2, rezolutie mult mai mare, 512mb ram, procesor 1ghz dual core... Mai bun din toate aspectele si este undeva la 100 euro la liber, te duci la Orange il cumperi si dupa cu factura te duci tot la ei si iti deblocheaza telefonul gratis.

Succes in a face alegerea perfecta.

| Marylol explică (pentru Seby90):

Da ma gandeam sa-mi iau Orange nivo si unchiul meu are dar am auzit multe pareri proste despre el si poti sa-mi dai detalii cum este?

| Seby90 a răspuns (pentru Marylol):

Personal mi se pare un telefon extraordinar, foarte ieftin, raport calitate pret okay. Ai garantie 2 ani... ce ai putea pati? Personal, am umblat in el si l-am stricat pe al meu, i-am facut root si dupa cateva schimbari nu se mai aprindea. M-am dus cu el la garantie si mi l-au inlocuit fara sa puna intrebari.

Chiar merita, parerea mea happy. Bateria nu te tine prea mult, dar este si normal. Momentan am 4 zile in care nu l-am incarcat, dar nici nu prea l-am folosit, am 30% ramas happy. In deep sleep consuma undeva la 2% in 12 ore. Succes.

| stroedaniel13 a răspuns:

Dintre cele doua telefoane eu iti recomand galaxy mini 2 pentru ca este un telefon care le are pe toate la un pret mai mult decat accesibil.

Iti recomand sa arunci o privire si peste parerile celor care l-au cumparat deja: http://bit.ly/14adgaT

| Cedry2k8 a răspuns:

HTC Eplorer clar...e mai scump da are androidul bun

| nice67 a răspuns:

Daca stai mult pe net/ trimiti sms poti alege HTC explorer, dar mie imi place mai mult galaxi mini. happy

| mgolea37 a răspuns:

Samsung galaxy mini 2 e mai bun si mai ieftin...

| LittleHobbitLover a răspuns:

Samsung galaxy mini 2 e mai bun.
Numai bine!

| Xam a răspuns:

Mai dc vrei un telefon mic dar bun cu android destul de mare si multe aplicati alege galaxy mini 2

dc vrei un telefon cu ecran mare tot la fel cu android mare aplicati jocuri si multe altele alege HTC explorer

diferenra antre cele 2 este meniul si marimea dar an total se cam aseamana

dc vrei un telefon mic alge galaxy mini 2
dc vrei un telefon mare alege HTC explorer
tu alegi

| DexTTeRoNN a răspuns:

Htc explorer e mai bun.

| Smoke323 a răspuns:

Salut,

Htc-Explorer merita mai mult, chiar daca este mai scump!

| Andreimessi007 a răspuns:

Samsung galaxy mini 2 ii ma i bun am si eu si mere o gramada de aplicati

| Denyysa27 a răspuns:

As zice HTC Explorer.

| Alexandru_Musca_1984 a răspuns:

Htc explorer