| TeAmoRadu a întrebat:

Va rog ajutati-ma!
Am untelefon AcerZ130 si un calculator cu Windowsul XP. Vreau sa descarc niste poze din telefon in calculator dar habar nu am cum. Da, am cablu de date si tot nu stiu cum sa procedez. Va rog explicati totul pas cu pas.

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

In f de regula apar foto.

| FanLenovo a răspuns:

Mai exista o cale.
1. Bagi cablul de date in telefon apoi in PC
2. Te uiti in My Computer dupa o partitie noua
3. Adaugi pozele in acea partitie [intr-un folder din acea partitie]
4. Deconectezi cablul de date.

Pentru a le gasi trebuie sa ai un Explorer, ceva de genul ES File Explorer File Manager.

Dupa ce intri in file manager > intri in folderul in care sti ca ai copiat pozele, de acolo le muti in orice alt fisier vrei.

Succes.

| TeAmoRadu explică (pentru FanLenovo):

Dupa ce am dat in My Computer, imi apar niste chestii gen: Jocuri (Dhappy, DVD-RW Drive (Fhappy Si alte alea pe acolo, unde sa dau?

| FanLenovo a răspuns (pentru TeAmoRadu):

Uita-te cu atentie inainte sa conectezi telefonul.
Memoreaza partitiile pe care le ai, apoi conecteaza-l sa vezi ce apare nou.

Succes happy
Daca mai ai nevoie de alte instructiuni nu ezita sa ma intrebi, cu totii avem nevoie de ajutor la un momentdat happy

| Gabriel_Sergiu_1986 a răspuns:

Copiezi pozele pe microsd(card) si apoi scoti din telefon microsd-ul si cumperi un card reader costa intre 3-10 lei si ai rezolvat problema

| TeAmoRadu explică (pentru Gabriel_Sergiu_1986):

Dar de ce neaparat trebuie sa platesc daca vreau sa descarc niste poze amarate? ceva mai simplu si fara bani nu se poate?

| Gabriel_Sergiu_1986 a răspuns:

Il cumperi si il aipus bine cand iti trebuie numa il iei iti faci treaba si gata