| Akatsuky a întrebat:

Buna,TPU,va rog ajutati-ma cu o parere : J5 2016 sau J7 2016? Dar spuneti-mi si de ce!? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| kmdd a răspuns:

J7 2017 e o alegere mai buna, vine cu un procesor mai bun si mai multa memorie ram, 3GB vs 2GB la J5, vine direct cu Android 7.0, deci nu mai ai nevoie de atatea update-uri,este ceva mai aspectuos, zic eu, are un ecran mai bun, cu o rezolutie mai mare. Singurul dezavantaj ar fi dimensiunea mai mare, dar 0.3 inch in diagonala nu sunt atat de simtitori. Nu in ultimul rand, o sa primeasca mai mult suport de la Samsung in viitor, deoarece este mai nou. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca J7 este generatie mai noua si mai performanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Cu siguranta J7 este mult mai frumos ca un J5 specificatii mai bune, finisati frumoase si plus de asta toata lumea are J5.Si este logic ca J7 fiind fratele mai mare a lui j5 vine cu o gama de modificari care sa imbunatateasca telefonul si un Android ma precis si mai putine update-uri la actualizari sistem! Si in ultimul rand este 2017