| xROB3RTx a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am o problema cu telefonul..De cate ori vreau sa activez Wi-fi-ul,se face verde apoi se dezactiveaza, facandu-se iar negru.Am intrat in Wi-fi la avansat si am observat mai jos,, Adresa Ip indisponibila".Cum pot rezolva incat sa activez din nou Wi-fi-ul?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchide telefonul si redeschide-l. La fel cu routerul, daca il ai pe al tau acasa.

| DenisIonut01 a răspuns:

Deci,problema este ca se dezactiveaza singur wi-fi sau ca nu functioneaza internetul wi-fi de acasa? daca e vorba de internetul de acasa, poti incerca sa opresit rutarul si sa il pornesti iar, daca nu functioneaza atunci trebuie incercat sa te conectezi la alta retea wi-fi iar daca nu iti functioneaza nici asa atunci unica sansa e sa incerci cu o resetare din fabrica, vezi ca iti pierzi toate datele.

| Conifere a răspuns:

Incearca sa activezi modul de avion apoi inchide-l si incearca sa te conectezi inca o data, este posibil ca multi oameni sa fie conectati la reteaua de Wi-fi si din cauza asta sa nu te poti conecta. Daca lucrul asta se intampla la tine acasa iti sugerez sa iti pui o parola astfel incat sa nu se poata conecta oricine la reteaua ta.