| Seby288 a întrebat:

vin cu o alta problema, de data asta problema consta la telefon.
De cand am flash-uit telefonul la one ui (rom-ul l-am luat de pe xda SoLdieR9312s este cel care a facut custom rom-ul ) camera imi displace ( software-ul, adica acum am noise in poze ). Am incercat sa instalez vechea aplicatie de camera dar nu pot ( trebuie sa sterg aplicatia de sistem) am incercat sa rezolv aceasta problema dar nu pot sa root-ez telefonul ( am incercat "root checker" si imi spune ca nu este instalat corect) nu merge nici super si nici magik deci cum pot instala o noua aplicatie de camera fara root ( nu vreau google camera sau o camera de google play).

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Zgomot pe imaginea camerei apare daca lumina este slaba.
Verifica intai daca lentila (si/sau fereastra) camerei nu este murdara?
O poti curata cu un betisor cu vata pentru urechi, impregnat in spirt sanitar si stors bine intre degete.

| Seby288 explică (pentru Bula):

Am stat in lumina slaba din adins deoarece stiam ca nu o sa am probleme cu zgomotul dar am ramas surprins intr-un mod negativ. Multumesc totusi pentru raspuns.

| Seby288 explică (pentru Seby288):

Ma refer ca inainte era mai bine.