| Andrusk2 a întrebat:

Vreau sa achizitionez de la ORANGE un iphone 6S cu prelungire de abonament. Exista posibilitatea platii in rate pe factura a contravalorii iPhone-ului?

Răspuns Câştigător
| Copîndean_Mihai_1998 a răspuns:

Da doar ca probabil o sa fie nevoie de o diferenta intre 200-350 ca sa o dai inainte cum am facut si eu. iar dupaceea poti sa o platesti in rate o suma pe care tio pun ei la abonament de obicei 60-120 de lei lunar pana termini perioada de "creditare'' sa ii spun asa. Funda?

1 răspuns:
| FPKRamon a răspuns:

Asta poti sa vorbesti cu cei de la Orange, cu ei faci contractul, si puteti sa cadeti de acord daca politica lor cuprinde si plata in rate.

plus, din cate stiu eu, daca iei telefon la abonament, platesti abonamentul, si ei de acoloo isi iau banii de pe telefon.