| rebekka11 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon nou. Dar nu stiu care dintre cele doua:
Samsung Galaxy S Duos;
Samsung Galaxy S Advance.
Care este mai bun? Ce sfaturi imi puteti da? Pe care sa-l aleg?
Daca stiti voi alte telefoane, spuneti. Fundita la cel mai convingator raspuns.

Răspuns Câştigător
| BiaIoana98 a răspuns:

Deci:Samsung Galaxy S Advance are (si iti voi enumera caracteristicile lui cele mai importante):2G si 3G network, ecranul cel mai bun Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors, Multitouch, TouchWiz 4.0 UI, memoria interna e de 8 GB si ii mai poti pune chiar si un card pana la 32GB.Are WI-FI, bluethoot, USB.Are camera de 5mp si are si camera secundare de 1.3 mp. Are android OS, v2.3.6 (Gingerbread), care se poate upgrada pana la 4.1(ceea ce e minunat)are GPS bun, A-GPS suppor

Samsung Galaxy S Duos are:are am totul de la Samsung Galaxy S Advance dar ecaranul nu e deloc la fel de bun TFT capacitive touchscreen, 16M colors memoria interna e de 4GB dar ii poti pune si un card mai mare pana la 32GB, camera e de tot 5mp dar cea secunda e VGA(nu prinde la fel de bine)Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich), upgradable la 4.1 ceea ce e bine caci nu-l mai upgradezi pe celalalt tel dar crede-ma e ft bun si cel de android 2.3.Are acelasi GPS cu celalat tel.
Parerea mea e ca cel mai bun tel e Samsung Galaxy S Advance, pe deasupra tine si mai mult decat celalat si aici ma refer la de cate ori il pui la incarcat.Binentele ft bunt mai e si Samsung galaxy s 3 dar mai deosebit mi se pare Samsung Galaxy S Advance.
FUNDA plsbig grin

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

CATEGORIC Samsung Galaxy S Advance I9070, deoarece este mai performant.

Vezi COMPARAŢIA şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......9_2057.php