| Antonia679 a întrebat:

Vreau să îmi iau un Samsung Galaxy S9. Dar găsesc foarte greu un Single Sim și mă gândeam să îmi iau Dual Sim. Trebuie neaparat sa folosesc ambele sim-uri? Sunt pe Orange și as vrea sa folosesc doar unul... O să afecteze cu ceva telefonul dacă nu folosesc ambele sim-uri? Mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu este necesar să folosești 2 SIMuri. Introduci una singură si daca vrei si un card de memorie. Cân o fi necesar (dacă o fi) poti utiliza 2 cartele. E un avantaj

Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi doar un singur SIM fara nici o problema, pus in slot 1.
La nevoie, mai poti introduce inca un SIM si in slotul 2, doar atunci va trebui sa spui de pe care sa se faca apelurile de pe telefonul tau.

| AlecuAlex a răspuns:

Cu nimic poti folosi doar un slot si gata mai toate telefoanele sunt dual sim acum

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Poti folosi doar o cartela
Mai sunt telefoane daca ai abonament nu merge pe sim1 pui pe sim2 sau invers