| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU: Vreau să-mi cumpăr un telefon nou.Care ar fi cel mai bun dintre: Samsung Galaxy,Htc sau Lenovo? Îmi puteți sugera și alte telefoane dacă vreți. Aș vrea să am o cameră bună la el pentru poze cât mai clare,memoria internă să fie mare,să pot pune melodii ca ton de apel (unele telefoane au melodia lor și e enervant),să meargă internetul cu wireless,să îl țină bateria măcar două zile, să aibă android..etc.
FUNDA.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai lasat nici un buget, asa ca nu pot sa iti fac o recomandare, poti sa iti dau maxim niste sfaturi. happy

Camere bune sunt in general de la 8 mp in sus, depinde si de producator si calitatea camerei, nu sta totul in megapixeli. Dar ca sa iti faci o idee, de la 8 mp in sus ai zoom ok. dar degeaba iti iei camera buna, daca o folosesti din an in paste, atunci te poti multumi si cu 5 mp.
cea mai buna camera de anul trecut a fost de la Samsung parca

Cat despre memoria interna, poti sa iti alegi pana la 128 GB (s6) daca vrei, e maximul, si mie mi se pare mare, dar si scump.

toate telefoanele au wi-fi si pot avea soneria ta ca ton de apel

bateria e subiectiva, daca nu te atingi de telefon poate sa tina si o saptamana. poti sa iti iei o baterie externa eventual. happy

android are cel putin 3 sferturi din toate modelele de telefoane existente pe piata. deci ai de unde sa alegi.
cat dintre cei 3 producatori pe care i-ai enumerat, mi-e greu sa iti zic, dar sunt si alti producatori care merita o privire.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aș vrea să-l iau pe abonament sau pe puncte. Înțelegi ce vreau să spun? Bugetul nu e o problemă.

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Iti alegi telefonul in functie de buget.

Nu poti compara un Samsung Galaxy S6 cu Lenovo A5000 de exemplu, ne spui ce buget ai si iti facem o recomandare.

In specificatiile tale in care nu ai lasat un buget ai Samsung Galaxy S6, HTC ONE M9, Lenovo Vibe Z2, ASUS Zenfone 2 Laser ZE601KL,Cu Review
LG G4 H815 32GB 4G Black Leather
LG G4 H815, Sony Xperia z3.

Astea ar fi high-end-uri de la firmele respective care se incadreaza in cerintele tale, dar in functie de ce buget ai iti alegi telefonul.

| anonim_4396 explică (pentru Intruder19):

Aș vrea să-l iau pe abonament sau pe puncte. Bugetul nu e o problemă, sincer nu contează cât costă telefonul, ideea e să fie unul bun.

| Intruder19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca bugetul nu este o problema mergi pe Samsung Galaxy s6, HTC One M9 sau LG G4, toate se incadreaza in cerintele tale si au niste baterii foarte bune care tin destul de mult.

| halogen001 a răspuns:

Samsung are cele mai bune camere - culori corecte, imagine clara. E bun un Samsung cu baterie detasabila care poate fi scoasa sau schimbata la nevoie.

| RareşTPUro a răspuns:

Iti recomand HTC ONE M8 si alegi varianta cu 32GB spatiu interna. Are tot ce ceri tu mai sus happy

| LTAA a răspuns (pentru RareşTPUro):

Cam toate telefoanele fac ce cere ea
de ce nu recomanzi Samsung s6 de 128 gb eventual? happy

| RareşTPUro a răspuns (pentru LTAA):

Fiindca ea poate se orienteaza si dupa un buget... nu sa coste +3200 lei happy ca altfel i-as fi recomandat Samsung Galaxy S6 Edge / Edge Plus.

| Verönna_Iulia_1990 a răspuns:

Eu iti recomand telefonul meu Allview V2 Viper X are camera buna, memorie mare, poti sa pui tonuri de apel de la el, internetul merge prin wirles, dar la baterie depinde(are baterie de 3125 cred mie imi tine o zi intrega si eu ma joc mereu pe el ...imi tine uneori si pana a doua zi dimineata, dar mergand la scoala dupa.amiaza mi.l incarc mereu) are si un pret accesibil si desing modern iti sugerez sa citesti despre el si sa te convingi...
Sper ca oferi fundă