| IoAlexandra a întrebat:

Vreau sa-mi iau un Iphone5. Are garantie, dar nu are factura.Intrebarea mea este: daca se strica si vreau sa il repar in baza garantiei, pot si fara factura?

Răspuns Câştigător
| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Telefonul are garantie internationala. Poti sa il duci in orice tara vrei (inclusiv Romania) fara acte sau altceva decat telefonul. Daca ti se strica si te duci la garantie (ATENTIE! Doar service autorizat Apple NOUMAX sau iStyle de preferat NOUMAX) vei primi un iPhone 5 NOU NOUT pentru ca NU au voie sa umble in telefonul tau.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nici un Service/magazin NU-ţi acceptă Garanţia FĂRĂ să prezinţi Factura cu care a fost achiziţionat!

Deci, dacă NU ai Factura, va TREBUI să PLĂTEŞTI contravaloarea reparaţiilor!

Iar pe viitor, NU te mai lua după părerile date de nişte copilaşi : spre exemplu Andreutzu007 are 16 anişori...

Îţi ARUNCI banii aiurea pe un telefon care poate prezenta defecte!

Toate cele bune.