| Georgyana_Georgy_1985 a întrebat:

vreau sa pun si eu o întrebare
Mereu a mers sa ma conectez la wifi de pe telefon si tableta insa acum când dau la Wi-Fi pur si simplu numai îmi apare nimic, ce pot fac, internetul pe calculator merge

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate din priza router-ul tot pentru 10-15 secunde, dupa care conecteaza-l inapoi. Dupa max. 1 minut trebuie sa apara semnalul tau de wi-fi pe lista.

Opreste wi-fi din setarile telefonului /tabletei, iar dupa 10-15 secunde porneste-l din nou.

Daca variantele de mai sus nu functoneaza, e posibil ca routerul sa fie defectat sau dereglat. Suna la provider-ul tau de internet, mai ales daca ai instalatie pe fibra optica.

| blond1x a răspuns:

Șterge rețeaua wifi și introdu iar parola wifi.

| AlexandruSiia123 a răspuns:

Incearca sa scoti router-ul din priza si dupa 10-15 secunde sa il bagi inapoi. Daca nu merge, ar trebui sa suni la Akta/Digi.