| Dyya92 a întrebat:

Buna,TPU! Vreau si eu cateva pareri despre telefonul Alcatel One Touch 918 Hello Kitty.happy M-am interesat la Orange si se poate lua doar cu abonament.As dori sa stiu daca este un telefon bun,care isi merita banii si sa mai stiu cum este un abonament la Orange,pentru ca am auzit ca e cu penalitati daca intarzii o zi sau doua cu plata, etc.E adevarat? Multumesc!happy

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, dacă ai abonament şi întârzi măcar o zi, vei plăti PENALIZĂRI pe fiecare zi de întârziere!

Apoi, chiar dacă ţi se pare avantajos să-l iei acum la 1 euro, Orange îşi scoate de 2-3 ori preţul ÎNTREG al telefonului, pe parcursul abonamentului minim.

La fel, şi telefonul este ca şi preţul - SLAB!

Telefonul se poate cumpăra de la Orange şi FĂRĂ abonament, la 99 de euro - vezi linkul :
https://www.orange.ro/......ello-kitty ( bifezi preţ standard ).

Eu NU îţi recomand acest model : are memorie internă foarte MICĂ, rami PUŢINI, Android slab/vechi, procesor ( foarte ) slab...

Mai bine îţi iei un telefon la preţ "întreg" ( fără abonament ) - îţi recomand unul dintre următoarele modele ( mai PERFORMANTE ) :
http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Chat-B5330-White.html

http://www.allview.ro/......cificatii/

Toate cele bune.

| horia2012 a răspuns:

Cumpara-l fara probleme. E un telefon bun. Ai garantie 2 ani. In garantie daca ai probleme ti-l schimba, nu repara. Eu am abonament de ani de zile la ei. Abomamentele au puncte de fidelitate. Adica de fiecare data cand platesti factura aduni puncte.
Puncte care inseamna bani cu care poti sa-ti schimbi telefonul din orice motiv.....De la data cand iti apare factura ai 10 zile in care poti plati.
Ce vrei mai mult?
(ex. factura data de 25, pot plati pana pe data de 8 luna urmatoare).
Daca nu platesti nici dupa alea
10 zile iti pune penalizare 10 lei
si nu mai poti da telefon numai primesti.
Eu toate telefoanele mi l-e schimb la abonament pentru ca sunt mai ieftine
deoarece aduni punctele (bani) care se scad din pretul telefonului.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Cred ca nu te prea intereseaza chestiile care ti le-a spus NopeCheers laughing cate culori are si ce procesor are. pe tine mai mult te intereseaza daca face poze bune si alte alea care sunt necesare in ziua de azi tongue uite eu iti spun ca am un prieten care are tel dinacela. nu chiar Hello Kitty laughing ci doar 918 happy uite el l-a cumparat la mana a 2 -a cu vreo 200 ron eu zic ca vei lua acel telefon la pret dublu. fiind nou. iti zic ca merita banii dati pe el. are android. ceea ce e foarte util. sfatul meu cumpara-l dar incearca sa nu-l cumeri la abonament. vei da vreo 500 ron.dar nu vei avea probleme cand vei intarzaia cu plata si cand se va termina contractul.

| pyco a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

EU nu-ti recomand sa ti-l iei, mi l-am luat si eu si l-am dus la reparat de multe ori..se strica repede bateria, mufele, difuzorul...e de kakat..nici n`a mers sa mi-l decodez.

| NopeCheers a răspuns:

Salut eu pot sa iti dau detalii despre telefon despre abonament poti vorbi la relati cu clienti... Deci Telefon-u e unul OK in mare parte ceva specificati :
Cpu procesor -650
Memorie: 150 MB
Culori:256K
Tip display :Touchscreen Capacitiv
Tehnologie display:TFT
ezolutie (pixeli):320 x 480 pixels, 3.2 inchi...
Camera : 3.15 MP...
E un telefon bun, nu am avut experienta sa il folosesc dar dupa specificati suna ok, brand-ul a fost unul bun acum ceva ani... dar in ani acestia mai moderni nu am mai folosit asemnea telefoane decat piata este plina de Samsung, Nokia, etc happy

| Andr33a123 a răspuns:

E un telefon super

| 4Yourself a răspuns:

Acest telefon are lista neagra? De jumatate de ora tot caut si nu gasesc. sad Daca stie cineva va rog sa ma ajutati. Multumesc.

| alin1212121 a răspuns:

Sora mea are Alcatel. mai face si fite dar e bun

| alin1212121 a răspuns:

Sora mea are Alcatel. Mai face si fite dar e bun

| ghostrider a răspuns:

Am eu unul de vanzare. nou, merge imecabil. la 300 ron. sunt din cluj. eu vreau sa il schimb. imi iau iphone. suna-ma pe 0741501819