| ultradolce09 a întrebat:

Am achizitionat de curand un iphone 5 c si as vrea sa ii fac o actualizare dar nu stiu ce versiune. m-am gandit la 7.1.2. Voi ce parere aveti? (oare versiunea ios are trebuie cu durata de viata a bateriei? chiar imi doresc sa ma tina bateria mai mult)
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Cea cu care a venit e cea mai fluidă, la orice telefon versiunea cu care vine e cea mai buna pentru ca ei au creat-o in asa interes sa vanda telefonul si sa atraga clientii. Dupa mai adauga una alta merge mai greu si apoi ultima versiune o face sa mearga extrem de greu, tocmai ca sa cumperi tu alt telefon. Ios merge cel mai bine pe al tau iphone 5c

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Conectezi la itunes si iti actualizeaza automat la ultimul soft, presupun ca este ios 8

| ultradolce09 explică (pentru DenisIonut01):

Pai...problema nu ar fi cum sa il actualizez. Doar incerc sa aflu care versiune a softului merge mai fluid, si fara intarziri la dezchidere s.a

| DenisIonut01 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Ios 7 este cel mai fluid

| DenisIonut01 a răspuns (pentru ultradolce09):

Cea cu care a venit e cea mai fluidă, la orice telefon versiunea cu care vine e cea mai buna pentru ca ei au creat-o in asa interes sa vanda telefonul si sa atraga clientii. Dupa mai adauga una alta merge mai greu si apoi ultima versiune o face sa mearga extrem de greu, tocmai ca sa cumperi tu alt telefon. Ios merge cel mai bine pe al tau iphone 5c

| notefree a răspuns:

Ios 8
Sau daca vrei iti pui ios 8.4 beta

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

Eu iti recomand ultima versiune(8.**)nu mai stiu daca l-au updatat sau nu...dar fiind 5c daca te duci cu el in itunes ti-l updateaza automat!