| MiszLav a întrebat:

Am o mare problema si sper ca macar cateva persoane de aici sa se priceapa in ale telefoanelor sa zic asa. Recent, telefonul meu Nokia Asha 201 s-a stins si nu s-a mai aprins. Atunci cand il aprind apare doar logo-ul de la Nokia, apoi ecranul se face alb si negru si gata...Nu inteleg ce are, banuiesc ca e de la soft, asa ca astept pareri, sfaturi, tutoriale daca aveti, deoarece as preferea sa mi-l repar singura din cauza lipsei de buget. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

1. Descarcă de pe Internet Nokia Ovi Suite

2. Conecteză telefonul prin cablul MicroUSB-USB (pe care nu îl primești standard, dar îl poți găsi la preț mic în multe locuri) la calculator.

3. În Nokia Ovi Suite, în partea de sus găsești opțiunea "Actualizare Software" reprezentată printr-un simbol similar celui de "Download"

4. "Reinstalare Software".

| devilmilan a răspuns:

Asa am patit eu la un Lg cookie, si problema a fost softul.