| RoxanaGhost a întrebat:

Daca cineva(din familie) imi porteaza nr de la Orange pe Digi pentru abonament,imi va putea urmari toata activitatea? Adica mna, nu doar numerele si mesajele ci si ce vorbesc ce mesaje trimit istoric la net, tot?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acea urmarire a mesajelor si convorbirilor le poate face doar o institutie precum Parchetul, Judecatoria etc nu o persoana fizica sau juridica oarecare.
In anumite conditii numerele care te-au apelat si pe care tu le-ai apelat se pot vedea, pe o factura electronica de ex. sau pe o aplicatie online, adica proprietarul are acest drept, dar mai mult de atat nu se poate vedea nimic.

| Andreeush a răspuns:

Nu îți poate vedea nimeni mesajele și tot ce faci tu pe internet.

| Bizon95 a răspuns:

"portarea" inseamna la modul absolut, absolut NUMAI ca numarul de telefon pe care il ai la Orange va fi acum inregistrat la Gigi si il vei putea folosi in continuare dar cu alt abonament si platit in alta parte... ATAT!

| Sonia822 a răspuns:

A nu se face confuzie intre `portare` si `redirectionare`. La portate treci de la un operator la altul, pastrand numarul alocat de primul operator din baza sa de numere. Fiecare operator are un cod la inceputul numerelor, cu care se identifica reteaua. Tu doar vei avea un nr de la alta retea pe Digi, atat. In rest, daca il face pe numele ei, poate cere extras si pe extras apare pe cine ai sunat, cine te-a sunat, cine a trimis sms, cui ai trimis sms, cati gb de net ai utilizat (fara niciun detaliu privint site-uri) si orele la care s-au intamplat toate astea. Ceea ce poate face si acum, la Orange. Contracost.

| Sonia822 a răspuns:

Iar daca ar scoate extras vreodata, nu vede continutul mesajelor, nu aude inregistrari, e doar un siramboi de numere si langa apare ora primirii/expedierii, durata apelurilor. Doar politia are voie sa scoata continutul, in caz ca se intampla vreodata ceva nedorit.

| adryang78 a răspuns:

N-are nicio legătură, stai liniștită.