| Julia1188 a întrebat:

de ce nu pot muta pe cardul Sd din telefon, aplicatiile pe care le descarc de pe Magazin Play? Stiam ca nu merg mutate unele care vin instalate pe telefon, dar nici cele instalate de catre mine nu merg?

Răspuns Câştigător
| AlleXuSS a răspuns:

Da am patit-o si eu doar ca la tine presupun ca nu mai ai spatiu disponibil in telefon si vrei sa-ti muti aplicatiile in card?
poti descarca files to sd card e pe google play doar ca e putin cam complicat de utilizat

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu poti, asa sunt conceptute androidele, o prostie mare pe planul asta.

| danbnz a răspuns:

Telefonul meu face la fel dupa ce si-a luat upgrade la Android.
Mai bine zi ce telefon ai.

| AlleXuSS a răspuns:

Buna din cate stiu aplicatiile descarcate de tine ar trebui sa mearga mutate pe cardSD doar cele preinstalate nu merg(cele venite gata instalate cu os-ul)
ai incercat sa le muti din setari-manager de aplicatii?(asa e la Samsung acum poate depinde putin la tine denumirea)
in mare le poti muta din setari-aplicatii intrii pe aplicatia care ai descarcat-o si ar trebui sa ai un buton in stanga cu "mutare pe cardul sd"!
Daca nu merge nici asa ar trebui sa fie o aplicatie pe magazin play care odata instalata sa o setezi sa-ti mute toate aplicatiile noi in card-ul sd!
Succes lasa un reply daca nu reusesti!

| Julia1188 explică (pentru AlleXuSS):

Asa stiam si eu, doar ca unele merg, altele nu. De exemplu, instagramul nu...si mai sunt si altele.

| AlleXuSS a răspuns (pentru Julia1188):

Da am patit-o si eu doar ca la tine presupun ca nu mai ai spatiu disponibil in telefon si vrei sa-ti muti aplicatiile in card?
poti descarca files to sd card e pe google play doar ca e putin cam complicat de utilizat