| ldynina a întrebat:

happy Am si eu o problema cu un iphone 4, baseband 04.12.01, am incercat sa schimb soft-ul, sad mai exact aveam versiunea 4. acum am instalat 5.1.1, dar am o problema sad nu il pot debloca, nu imi accepta sim-ul, am si gevey dar nu merge sa il decodez..ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Pai baseband-ul actual nu este decodabil nu trebuia sa dai update din iTunes trebuia sa faci custom firmware cu preservare de baseband prin redsn0w. Sorry dar nu mai ai ce sa-i faci. Totusi ai putea sa incerci la un service daca ai SHSH-urile salvate din iOS 4 poate mai rezolvi ceva...

4 răspunsuri:
| bushyalex a răspuns:

Incearca sa il resoftezi cu alt baseband sau tot cu acesta.

| ldynina explică (pentru bushyalex):

Nu mergee...am si gevey sim, si degeaba ...nu vrea

| bushyalex a răspuns (pentru ldynina):

Incearca la un service

| ldynina explică:

Nu merge. nu imi recunoaste cartela, precizez ca am si gevey sim..si degeaba