| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu cum sa fac! Vreau sa imi cumpar o pereche de Casti Monster Beats replica..se merita? Vanzatorul a spus ca fata de cele originale care au nota 10, cele replica au 8. ce spuneti? Aveti vreo unul casti ca acestea? Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| sebyHVA a răspuns:

Un buget si device-ul la care o sa le conectezi? Nu de alta, dar daca iei de 250-300 de ohmi, ai sanse foarte mari sa iti trebuiasca amplificator pentru casti. Uite, eu am Koss Porta Pro, si un iPod din generatiile astea mai noi, de regula, nu e in stare sa le dea volum/claritate cit pot ele. Eu le folosesc cu un Sandisk Sansa e250 cu RockBox pe el si suna de pici jos (e model facut pentru SUA, amplificator Wolfson in chipset, fara limitare de volum cum sint mai toate care se vind in UE de ceva vreme).

14 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Poate a vrut sa spuna 6 si cred ca sunt indulgent!
NU cumpara!

| KodrutZ a răspuns:

Prostii, daca vrei casti de 10 si sa nu dai un car de bani pe ele, raspunsul e unul singur: Koss.

| sscutyy a răspuns:

Iti dau un singur exemplu....vin la tine si iti dau un iphone 4 replica si original..pe replica cer 500 lei iar pe original 1000 si diferenta daca doar TE UITI LA ELE nu prea este daca nu cunosti.asa cu cu astea...ala vrea sa isi vanda marfa cum ar putea sa zica asa ceva nu stiu dar gandeste-te si tu pentru ce ar mai pune la vanzare pe cele originale daca sunt aproape la fel cele fake?

| Ione13 a răspuns:

Pai alea originale tin mai mult iar astea replica sunt mai mult copii deci poti sa cumperi si din astea doar ca nu sunt asa de smechere adica nu te poti lauda cu ele pentru ca se vede ca nu-s originale.

| neymar94 a răspuns (pentru KodrutZ):

Un model ceva..de KOSS
?

| sebyHVA a răspuns:

Nu cumpara nicio rplica. In general toate replicile sunt PANARAME.

| KodrutZ a răspuns:

Daca tot mi-ai dat funda, raspunde la ce te-am intrebat ca sa stiu ce sa iti recomand. Nu de alta, dar Koss au niste modele pe la maxim 450-500 RON care rup casti de 2-3 ori mai scumpe.

| neymar94 a răspuns (pentru KodrutZ):

Bine...un buget cam de max 200lei si ca device orice(ie mp4 fie PC)...

| KodrutZ a răspuns (pentru neymar94):

In cazul asta, e Koss Porta Pro, clar, desi ai face bine sa il urci un pic daca vrei si pentru PC - nu de alta, dar pe mine tare ma bate gindul sa iau astea pentru PC: http://www.amazon.co.uk/......=de_a_smtd

Porta Pro-urile le iei la un pret excelent tot de pe Amazon (cu tot cu transport iesi mai ieftin decit daca le-ai lua de la noi, garantia e internationala si pe viata, asta daca o sa consideri ca merita sa le trimiti la reparat peste un catralion de ani cind vor ceda) - http://www.amazon.co.uk/......ref=sr_1_1 ie=UTF8&qid=1365704097&sr=8-1&keywords=koss

| neymar94 a răspuns (pentru KodrutZ):

Deci site-urile pe care mi le-ai dat sunt din Uk? Si cu transportul cum ramane, il platesc eu?

| KodrutZ a răspuns (pentru neymar94):

Transportul e irelevant, vreo 5 lire, cam cit te-ar costa curierul din Bucuresti in tara... Koss Porta Pro erau la vreo 180 RON la noi acum ceva vreme. Eu cind le-am luat m-a ajuns vreo 125-130 RON cu tot cu transport din UK.

| neymar94 a răspuns (pentru neymar94):

Si...link-ul al 2-lea contine tipul de casti pe care tu le detii, nu?

| neymar94 a răspuns (pentru neymar94):

Ok multumesc frumos pentru sfaturi..Maine voi incerca sa dau comanda...merg pe mana ta precum ca se aud excelent..adik mai bine decat cele 2 perechi la care am ajuns sa aleg dintre Casti SONY Extra Bass MDR-XB200L si Casti PHILIPS SHL3000/00!

| KodrutZ a răspuns (pentru neymar94):

Bingo.