| Nelu_Rus_1972_NDMm a întrebat:

Bună tuturor,aș vrea să aflu mai multe detalii despre fonturile(scrisul pe telefon) cu litere italice, ebraice, un exemplu ar fi Monotype Corsica mai ales pe Xiaomi Mi Note 10 Lite, o să primesc cu următoarele actualizări sau? Nu știu ce să cred! E telefon nou lansat, să nu aibă?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sunt instalate font-uri si ai aplicatii care sa le foloseasca, atunci poti alege dintre ele.
Daca telefonul are deja instalate font-uri, atunci la actualizare ar trebui sa ramana functionale.
Doar daca se face upgrade si la nivelul utilizarii font-urilor, atunci este posibil sa nu le mai foloseasca pe cei vechi.