| EmyEmylia a întrebat:

Bună tuturor! Aș vrea să știu de ce pe olx este telefonul Samsung la un pret foarte mic gen (900 lei) iar nou in magazine sunt preturi duble si normale. Sunt specificații in descriere cum ca ar fi noi, se va face verificare la ridicare si cutia este noua. Totusi erau mai multe bucăți in poze. Va rog sa ma lămuriți si pe mine. Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

De pe eMAG totul este nou, cel mult desigilate.
In magazine prețul este dublu pentru că... depinde mult de adaosul comercial.
Adică, de pe internet ai sanse sa cumperi cât mai direct de la producător.

| EmyEmylia explică (pentru MValentin):

Mulțumesc pentru raspuns! Era menționat în descriere open box si cum ca ar avea garantie 6 luni. Sa inteleg sa a fost deschis telefonul si ca ar avea o problemă de s-a returnat?

| Wr3nch a răspuns (pentru EmyEmylia):

Probabil utilizatorul a renuntat la el. Chiar si niste urme mici de uzura scad valoare considerabil.

| EmyEmylia explică (pentru Wr3nch):

Mulțumesc mult!

| Wr3nch a răspuns (pentru EmyEmylia):

Nu ai de ce. Dar vezi daca dau factura inainte sa cumperi de la ei. Pot fi si fakes, si furate in unele cazuri.