| DeaconescuAndrei a întrebat:

Buna tuturor, astazi am o intrebare despre telefonul Evolio Neos s-a blocat si l-am repornit si nu mi se aprindea, am scos bateria si nu se mai aprinde.L-am pus si la incarcat Multumesc;-)

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă situaţia nu se rezolvă, atunci duci telefonul la un Service pentru diagnosticare.

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa butonul inchidere si butonul de volum+ si tine apasat pe amandou odata mai mult timp.Ar trebui sa iti apara ceva scris si dai pe reset.

| Sagitta_Daniel_1989 a răspuns:

Fix aceeasi chestie mi s-a intamplat si mie, daca ai rezolvat te rog zi-mi si mie