| ramy2000 a întrebat:

Vreau sa imi comand de pe net un telefon mobil Allview si vreau sa stiu daca sunt bune. Adica daca sunt rezistente, cam cat de buna este firma etc. Dau fundita, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Komarov a răspuns:

Allview este un brand romanesc foarte cunoscut si dezvoltat cat de curand in europa ca rezistenta dau nota 6 nu is telefoane de jucat fotbal de rezista mai bine ca s3 iti spun allveiw fac produse bune si ieftine calitate romaneasca desi pune la indoiala parerea anumitor oameni mie sincer mi-au placut design elegant performanta un Allview depinde de procesor dar de la quad-core si 8 mega pixeli de camera ai putea sa te bucuri de un s3 low-cost produse de calitate ieftine fiabile garantat is bune pe mine sincer m-au uimit un model ar fi p6 stony elegant frumos subtire mare depinde de cerintele tale ai ce alege ideale pentru facebook yahoo skype unele dintre ele dispun de 3g in fata si de aplicatii performante recomand cu incredere succes funda?

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ramy trebuie sa iti bagi in cap ceva. ceva ce la altii nu le intra. telefoanele ce se vand cel mai bine sunt marca Samsung, LG, Nokia, HTC, BlackBerry. daca nu vrei sa regreti ca ai dat banii pe un telefon, incearca sa gasesti intre aceste marci unul ce se incadreaza in cerintele tale. si sa-ti aducu aminte ca tot ceea ce e ieftin te costa mult dupa ace dai banii. referitor la s3 caci tocmai am vazut ceva scris, eu acum un an am cumparat doua s3 black edition 64 gb. te pot asigura ca au suferit un tratament dur din partea fetelor mele si nu au cedat. nu trebuie sa cumperi Samsung, insa marca aceasta...allview se vinde doar in tara romaneasca. imi pare rau, insa eu nu am incredere in ea. bafta in alegerea ce o sa o faci.

| gelu1970 a răspuns:

PS. am omis o marca buna... iphone, insa cred ca e mult prea scumpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Allview sunt romani. Ei nu produc nimic. Iau de la chinezi niste chestii pe care isi pun propriul brand. Recomand ca la banii pe care-i dai pe un asemenea telefon sa incerci sa iei un brand consacrat si serios. Din aceleasi motive nu recomand nici alte brand-uri romanesti gen eboda, utok, evolio sau cine naiba s-a mai gasit sa aduca chinezarii facute pe pluta.

| HardCore7750 a răspuns:

Allview, marca Romaneasca, vine din Brasov, piesele sunt din China, doar ca pun ei software-ul, deci e Made in China, la rezistenta sunt praf, la performante sunt bune, deci eu ii dau nota generala de 7
Toate cele bune

| BoggyP a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-ti iei un brand atat de necunoscut.dar e bun telefonul...

| silvian12 a răspuns:

Eu recomand acest brand.Sunt ieftine in comparatie cu Samsung, LG, iphone.Cand cumperi un Samsung,platesti si firma, numele firmei, in schimb daca cumperi un Allview, nu este o firma asa cunoscuta.Dar sunt foarte bune, si raportul calitate pret este unul bun.Nu sunt telefoane cu care sa le dai de pereti, si dupa sa plangi ca nu mai merge...

| robert3131313131 a răspuns:

Parerea mea este ca sunt de prosta calitate. Daca vrei sa imi spui cati bani ai pentru a lua un telefon? asa iti voi spune un telefon pana in banii aceia.