| Fidec a întrebat:

Bună tututor! Am un iphone 5 pe gevey! În acest moment am ios 6.1.3 pe el,cel din fabrică, telefonul îmi cere update de ios la ios 8.4.1,dar mă tem că nu duce gevey-ul acest ios. Am în telefon R-SIM8+ Nano 3G V3.3. Aș dorii să știu sigur dacă îi fac update nu rămân fără telefon. Vă mulțumesc!

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Niciodata nu poti fii sigur de gevey-uri si r-sim-uri! Normal ar trebui sa iti arate update la iOS 9.1
Daca iti arata ca 8.4.1 ci nu 9 inseamna ca ala il suporta. dar nu poti fi sigur niciodata deoarece unele gevey-uri nu merg daca nu ai iOS 7 macar. si tu ai 6. presupun ca ai unu vechi. Cred ca e mai mare sansa sa nu mai mearga gevey-ul decat sa iti mearga. Dar nu stiu cum de iti merge iOS 6 ca acum daca nu ai ultimu iOS nu prea merg aplicatii si jocuri deci e o prioritate sa faci update. Oricum un r-sim e 50 lei nu e mare pierderea daca nu mai merge Bafta.