| Sunciel a întrebat:

Urmeaza sa plec cu masina in Belgia, as dori sa cumpar o cartela pe care sa am internet internațional (nu ma interesează minutele sau sms-urile). Voi ce cartele v-ati achizitonat, de unde si cum v-a mers internetul pe durata drumului cat si atunci cand ati ajuns in tara respectiva? Urmeaza sa ma interesez la companiile telefonice dar am spus ca nu ar fi rau sa cer o parere si aici. Multumesc anticipat pentru raspunsuri! happy

Răspuns Câştigător
| ungandfr a răspuns:

Recomand Orange, si oferta cu 12 euro!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca roamingul nu mai costa in UE si poti folosi fara probleme optiunile din tara timp de 3 luni nu vad scopul achizitionarii unei cartele.

| j1NNNx a răspuns:

Avand un vedere ca suntem in 2019, cam toate retelele ofera net in roaming. eu am folosit Orange, insa din ce stiu cam toate sunt la fel

| ungandfr a răspuns (pentru j1NNNx):

Recomand Orange, si oferta cu 12 euro!

| DanielIlie a răspuns:

Unul sau două SIM uri cu roaming activat din România. La Vodafone sau Orange. La ceilalți nu am avut. Sau Lyca de Belgia, în cursul sejurului, după care renunți la acel SIM. Drumuri line!