| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos! Am un LG-E739 si nu stiu cum sa activez USB-ul. Va rog cat mai repede!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Slotul de conectivitate este microUSB v2.0 (cablu OTG), care te ajuta sa conectezi dispozitive USB la modelul tau. Cablul il gasesti in magazinele multimedia, dar sa te asiguri ca mufa de conectare este cea corecta (pot avea forme si dimensiuni diferite).

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce USB ai tu la LG? Cred ca incurci denumirile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Cand bag cablul USB in calculator si in telefon imi apare ceva pe telefoc cum sa ar trebui sa activez USB-ul si nu stiu cum.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stocare in masa USB? Asa scrie?

| MskDesign a răspuns:

Cand conectezi telefonul la pc, iti apare un aviz (pe telefon) care te intreaba cum anume vrei sa folosesti conectarea usb si alegi stocarea in masa USB-ului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi daca ai in telefon, in Setari "optiuni dezvoltator si Depanare USB". La Depanare USB trebuie sa bifezi intr-un patratel (buton radio se numeste) si ar trebui s-o ia. La pornire te va intreba cum vrei sa-l folosesti ca stocare USB sau multimedia transfer. Da-i cum vrei. Daca te intreaba altceva nu da. Nu stiu la toate telefoanele cum ii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Am dat tot ce era pe acolo dar nu apare pe calculator

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci inseamna ca este o defectiune.