| anonim_4396 a întrebat:

va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac. Am de la sfarsitul lunii decembrie un telefon Allview, l-am cumparat nou. De ceva timp se incarca greu, dar se incarca. Astazi nu am ajuns sa il bag la incarcat si s-a inchis. L-am bagat la incarcat, era inchis. Cand il bag la incarcat vibreaza slab ca semn de incarcare si cand il scot la fel. Asta nu e nimic, gen toate telefoanele fac asta sau au un sunet. Dar dupa ce l-am bagat azi la incarcat, dupa un timp, sa zic o ora, cand nu s-a incarcat suficient pentru a putea sa il deschid, a inceput sa vibreze asa din cand in cand ceea ce inseamna ca ba se decupleaza de la incarcat, ba se cupleaza la loc. Am inteles ca e de vina interceptorul sau asa ceva, chestia aia care intercepteaza curent. Nu stiu ce sa fac, ar putea fi oare si de la incarcator? Gen am incercat sa bag cablul USB in laptop si la fel, ba sa cupleaza,ba se decupleaza de la incarcat. Ma gandesc de unde o fi asta: e de vina cablul USB cu care il incarc,care mentionez ca e al telefonului, sau ar putea fi de undeva din telefon si mi s-a dus chestia aia din el care intercepteaza curent? Stiu ca in mod normal mi-ati spune sa merg cu el de unde l-am cumparat, pentru ca inca e in garantie, si sa il dau sa vad ce pot face daca e din cauza telefonului. Aveti vreo idee cam cat m-ar costa asta sau asa, dupa voi, un pret aproximativ, ceva orientativ, sau daca cumvati ati patit si voi asta? Help me pls. sad

2 răspunsuri:
| Neacsu_Alexandru_2000 a răspuns:

Incearca la un GSM sau vezi daca cu un alt incarcator merge.Am si eu Allview si cateodata cand il scot de la incarcat, tot arata ca se incarca! RESPECT!

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a răspuns (pentru Neacsu_Alexandru_2000):

Pai asta e problema, am incarcator din ala ce se poate baga in telefon pe ambele parti si nu stiu pe nimeni care are incarcator la fel ca sa incerc si nu l-as cumpara din prima. Dar maine merg acolo de unde l-am luat sa vad daca pot rezolva ceva, poate ma pot ajuta ei macar sa vad daca incarcatorul e de vina, sa stiu sa nu il cumpar degeaba.