| Anonimabufnita a întrebat:

Voiam sa imi iau noul Huawei P30 Pro... Dar am inteles ca e intr-un scandal si nu ar mai da voie aplicatiilor americane cum ar fi, Facebook, WhatsApp, etc. E adevarat? Daca il iau nu voi mai putea folosi WhatsApp? Eu deja am un Huawei P9 Lite 2017 de care sunt multumita si de aceea am vrut sa iau tot Huawei.

Răspuns Câştigător
| MihaiPavel21 a răspuns:

Eu zic să ți-l cumperi dacă îți place Huawei P30 Pro, oricum compania Huawei s-au împăcat cu cu cei de la Google și vor putea folosi în continuare aplicațiile și serviciile Google.

| Anonimabufnita explică (pentru MihaiPavel21):

Serios? Ma bucur :333 Mie imi place mult Huawei ca au memorie acceptabila si functioneaza destul de bine desi cu P9 am avut o problema cu spatele ca sa dezlipit... Se poate face spatele la Huawei P9 lite 2017? Sau raman cu spatele asa?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scandalul era doar cu aplicatiile de la google, dar s au inteles intre timp si nu cred ca vor fi probleme

| Anonimabufnita explică (pentru suntserios):

Am vazut un review in care zicea ca o sa fie scoase aplicatile americane sau de la google, de aia am intrebat... Mai ales ca mie imi place marca asta de telefon si nu as prea vrea sa o schimb dar daca nu va merge WhatsApp pe Huawei p30 pro cred ca va trebui sa iau alta marca de telefon.

| NLS a răspuns:

Ce ai văzut e o prostie.
Singura problema avuta a fost cu google, și dacă vor fi nevoiți vreodată sa renunțe la Android, au pregătit deja un sistem de operare propriu.

| 1q0p2w9o a răspuns:

Da, din cauza presupunerii faptului ca guvernul chinez ar fura date confidentiale americane, prin Huawei, procurarea de piese de catre comapaniile americane catre Huawei a fost interzisa, precum si vanzarea telefoanelor sau procurarea de aplicatii si soft pentru modelele Huawei neactivate inca. Din fericire, interzicearea a fost inlaturata acum cateva zile datorita intalnirii dintre Donald Trump si presedintele Chinei, Xi Jinping. Asa ca, acum nu mai ai de ce sa iti faci griji. Il poti cumpara linistit.