| Pasztor_David_1990 a întrebat:

Buna vreau sa imi cumpar un Samsung galaxy s5 second hand si cum pot sa imi dau seama ca ii original sau contrafacut (fake)?, fara sa merg la un gsm.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Vrrifici senzorul de amprenta, daca se deblocheaza telefonul si la tine si la amprenta altcuiva e fake, iar la fakeuri capacul de jos, sub care e mufa usb e iesit mai in afara + ca daca activezi functia Puls se aprinde ledul flash de la camera in locul unui led rosu.