| Ezic a întrebat:

Buna, vreau sa imi iau un Samsung Galaxy S8 si as vrea sa stiu cum se comporta dupa sa zicem 10 luni de la cumparare. Gen se simte la fel sau incepe sa faca figuri?
Iar bateria daca o folosesti bine ramane la aceeasi capacitate sau

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Bateria își pierde capacitatea după fiecare ciclu de incărcare/descărcare până moare de tot. Dar tot merge măcar 3 ani

| Ezic explică (pentru sierra1):

Daca moare de tot si ii canta popa mai are rost sa o schimb? Dar telefonul functioneaza la aceeasi capacitate sa incepe sa moara si el?

| sierra1 a răspuns (pentru Ezic):

Telefonul nu va muri incet-incet (eventual brusc) doar se va demoda incet-incet

| Ezic explică (pentru sierra1):

Eu il iau pentru ca este unul destul de bun pentru nevoile. Dar am o oarecare frica ca telefonul o sa imi faca o schema si o sa moara incet incet

| sierra1 a răspuns (pentru Ezic):

De aia ai garanție

6 răspunsuri:
| elena97890 a răspuns:

Bateria se deterioreaza putin, in schimb nu am probleme cu el si il am de 1 an

| Ezic explică (pentru elena97890):

Ok multumesc foarte mult pentru ajutor!