| DCosminG17 a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon nou si nu stiu ce sa aleg dintre Samsung Galaxy a50/a60/a70.Pe care l-ati alege si de ce?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe nici unul. De ce ai arunca atitia bani pe spanacurile alea de la Samsung cand ai alternative mult mai competitive de la concurenta?

| DCosminG17 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pentru ca prefer Samsung

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DCosminG17):

Raspuns mai stupid ca asta nu puteai da! Si eu prefer AMD dar am procesor Intel. De ce? Pentru ca la ultimul upgrade, Intel imi oferea un raport pret/performanta/dotari mai bun ca AMD. Una e sa preferi un brand anume, alta e sa arunci cu bani in el cu ochii inchisi. Deci ce buget ai si cam ce ai vrea de la noul tau telefon?

| CM7YRE a răspuns:

Diferente extra super mari nu sunt, decat la rami, marime, camere, performanta procesor, baterie, fast charging etc.
https://www.gsmarena.com/......mpare.php3 Ideea e sa-ti alegi ce e pe placul tau, toate sunt "bune", dar trebuie sa iei in considerare mai multi factori, ce te ajuta pe tine mai mult dintre specificatii.

| gelu1970 a răspuns:

Dacă ai puțină minte alege altă marcă, nu castane.

| Mad1 a răspuns:

A50 2018 e mai bun decat a6. Dar parca as alege a70

| FlorinLD a răspuns:

Daca vrei Samsung A50 recomand https://cel.ro/c/MFBKW2ZBMCNK Restul sunt prea scumpe pentru ce ofera

Alta varianta de luat in seama ar fi Xiaomi Pocophone F1 https://cel.ro/c/MFBKWzdpSX4
Un teelfon foarte performant in acea suma.