| Julyett a întrebat:

Vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva cu roaming'ul. Voi pleca in Danemarca, am cartela cosmote iar întrebarea mea este : daca am roaming ul activat si sun in tara tot pe cosmote imi ia din minutele nationale[adica din cele care le am in cosmote? Taxarea se face ca si cum as fi in tara si as suna pe cineva tot pe cosmote?]. Sper ca m-am făcut înțeleasa... Aștept răspuns si lamuriri va rog. Ofer funda.

3 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Daca esti in Danemarca, nu iti ia din minute, ci te taxeaza cu pretul pe care il au cei de acolo. Cand intri in tara primesti un mesaj cu tarifele de acolo.

In schimb, daca te suna cineva din tara, platesti si tu, iar celui din tara i se scad minutele sau sms-urile (daca iti da mesaje.)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice faci prin roamning se taxeaza suplimentra, nu se folosesc deloc minutele sau sms din abonament

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Cel mai usor du-te la Cosmote si intreabawinking