| WithoutName123456789 a întrebat:

Buna,vreau sa ma mut pe Orange sau Vodafone,deoarece la mine la tara,pe Telekom am internetul foarte prost, iar celelalte doua retele au 4G.Care este mai buna din punct de vedere al ofertelor si al extraoptiunilor?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra, pe rand, in magazinele firmelor de telefonie, spune-le localitatea de unde esti si intreaba-le ce pot sa-ti ofere 3G/4G, la ce preturi.
Intai intreaba la RCS-RDS (Digi), fiindca ei au pachetele cele mai mari si ieftine (pana la 100Gb), unde au acoperire. Si pachetul lor cu 3G (15-30Gb) este foarte bun la pret, daca functioneaza la tine.

Daca ai un prieten cu cartela pe reteaua Digi, poti incerca "pe viu" (valabil si pentru cealalte retele).

| mihai69 a răspuns:

Și eu tot Digi recoand. Am fugit de la Vodafone pentru că mă jefuiau la preț și aveam doar 2GB de net! Oranj am de la serviciu și nu mi se pare cine știe ce, nici cu acoperirea nu mi se pare să stea foarte bine.
Dar până nu verifici exact cu niște cartele în locurile unde ai tu mai mare nevoie, degeaba vorbim noi aici.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cred ca de fapt vrei sa te muti la oras... La tara peste tot jecmanesc astia la bani ceva de speriat, din ce stiu eu. Nu glumesc, dar ce net primesti la oras cu 30-50 RON nu vezi la tara nici cu 150, din pacate.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Pai... intre pe site-urile companiilor si vezi ofertele. De ce trebuie sa it spunem noi toate astea cand ai totul la indemana? Nu esti capabil/a sa faci o comparatie simpla?

| Anonimul222322 a răspuns:

Cel mai bun este la Orange are net peste tot și merge extrem Ia-ți un abonament la 18e cu nelimitat și poate îți da și un telefon la portare

| Bzz1297 a răspuns:

Vodafone