| KiraXander a întrebat:

Buna vreau sa-mi cumpar un s6, si nu stiu care ii faza cu logo.ul din spatele telefonului "Samsung galaxy s6 " care ar trebui sa apara daca ii orginal.Multi vloggeri fac unboxing si au acel logo dar la noi in Romania daca cumperi de pe site.uri gen eMAG nu o sa il ai

De ce? Difera modelul? Pentru ca nu cred ca are cum sa fie fake daca il cumperi de pe site.uri ode incred gen eMAG.Dar in strainatate ai acel logo.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Stai linistit, daca il iei de la eMAG nu vor fi probleme de genul, e prea mare si popular magazinul ca sa vanda fake-uri. Iti dai seama ca n-ar mai cumpara nimeni nimic de acolo.

| KiraXander explică (pentru Ineys):

De exemplu acest model are acel logo : https://youtu.be/pYYAR62tyOc?t=6m38s

| TheTimeKiller a răspuns (pentru KiraXander):

Ala il are pentru ca e varianta de America de la verizon, sprint sau AT&T. Varianta pentru europa nu are asa ceva. Si sa zicem ca cumperi varianta pentru America, o sa ai neplaceri pe partea de apelare si internet intrucat o sa poti folosii doar 2G-3G, 4G-ul nu va functiona.
Daca cumperi, cumpara varianta pentru Europa, de la eMag/Vodafone/ Orange etc.