| Marius1553 a întrebat:

Buna!
Vreau sa-mi cumpar un telefon dintre acestea :
"HTC Desire C" - "LG Optimus L7 P700" - "Samsung Galaxy Ace 2 i8160"
Care credeti voi ca este mai bun?

Răspuns Câştigător
| COOLboY a răspuns:

Stii ca Galaxy Ace 2 are procesor dual-core, chiar daca frecventa este mai mica. E ceva in gen 2x800Mhz, pe cand L7 e 1x1000Mhz (calculezi tu). In plus, Samsung Galaxy Ace se poate upgrada la 4.1.2 Jelly Bean prin OTA sau prin Kies. Si are si mai mult RAM, iar PPI-ul ecranului este mai mare.

3 răspunsuri:
| DurexBun a răspuns:

Htc.

| Andiiiii a răspuns:

LG Optimus L7 P700 happy. Are Android v4.0.3 (Ice Cream Sandwich), 512 MB RAM, Procesor 1 GHz Cortex-A5. Htc e mai slab, Android OS, v4.0 (Ice Cream Sandwich), 512 MB RAM, Procesor 600 MHz Cortex-A5. Dupa parerea mea Lg-ul Optimus L7 P700 este mai bun. Samsung Galaxy Ace 2 e putin mai slab, Android OS, v2.3, 768 MB RAM, Procesor Dual-core 800 MHz. :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung Galaxy Ace 2, e cel mai performant, l7 e cel mai mare, dar se cam blochează, si desire c e slab