| Larisssaa a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr un telefon nou. Un LG Optimus L7.
Ce părere aveţi de el? E bun? Merită să-l cumpăr? :*

Dau fundă celui mai bun răspuns. :*

Răspuns Câştigător
| AndreyChirita a răspuns:

Buna,
Depinde pentru ce il cumperi. Daca il cumperi ca sa stai pe internet ( joculete, facebook, messenger, etc) telefonul este cam slab la performanta pentru asta. Are doar un singur procesor de 1Ghz si 512 RAM.
Daca il cumperi doar pentru apeluri vocale si SMS-uri, telefonul este OK.
Daca vrei un telefon care sa fie bun la toate iti recomand unul cu min. de procesoare (DUAL CORE) si min. 1 GB RAM, cum ar fi LG Optimus L9.
Poti compara cele doua telefoane intre ele aici: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4955&idPhone2=4565

| Larisssaa explică (pentru AndreyChirita):

Mulţumesc. Mă ajută foarte mult răspunsul tău. Pentru că eu voiam să-l cumpăr mai mult pentru aplicaţii, instragram, messenger, facebook.

| Larisssaa explică (pentru AndreyChirita):

Bună. De LG Optimus L5 ce zici? Îmi poţi da ceva detalii despre el? Are cameră secundară? [Dacă înţelegi la ce mă refer, cameră de fotografiat doar că în faţa telefonului. Okay... astat a sunta ciudat. laughing ]

| AndreyChirita a răspuns (pentru Larisssaa):

Buna,
Este mai prost decat L7. Iti recomand un Samsung Galaxy S Advance, are procesor DUAL CORE de 1 Ghz, 768 RAM, 2 camere ( 5MP, respectiv 1.3 MP), filmeaza HD, sistem de operare android 4.1.2, s.a.m.d. Mai multe detalii aici: http://www.gsmarena.com/samsung_i9070_galaxy_s_advance-4469.php

| Larisssaa explică (pentru AndreyChirita):

Un site de unde l-aş putea comanda? App. Locuiesc în Franţa.
Am căutat. dar nu am găsit nici un site. :/

| AndreyChirita a răspuns (pentru Larisssaa):

Poftim: http://www.amazon.fr/......ref=sr_1_1 ie=UTF8&qid=1379364066&sr=8-1&keywords=Samsung+galaxy+s+advance

| Larisssaa explică (pentru AndreyChirita):

Mulţumesc. EŞTI UN GENIU. Aici pot să cumpăr în acelaş timp şi folii de protecţie şi husă. Mulţumesc foarte mult.

| AndreyChirita a răspuns (pentru Larisssaa):

Cu plăcere!

| Larisssaa explică (pentru AndreyChirita):

Bună. =) Ce telefon să-mi cumpăr dintre Wiko Cink Five şi Wiko Cink Peax?
WIKO CINK FIVE : http://www.amazon.fr/Wiko-Smartphone-d%C3%A9bloqu%C3%A9- tactile-Android/dp/B00D4377JM/ref=sr_1_2? ie=UTF8&qid=1382536897&sr=8-2&keywords=Wiko+Cink+five

WIKO CINK PEAK: http://www.amazon.fr/Wiko-Cink-Smartphone-Android-Blanc/ dp/B00B4R0PDK/ref=sr_1_1? ie=UTF8&qid=1382529999&sr=8-1&keywords=Wiko

11 răspunsuri:
| alin32 a răspuns:

Da este un telefon bun, iti sugerez si un Nokia lumia 520big grin

| alexe2013 a răspuns:

Telefonul este prevazut mai multe pentru a vorbi la el, daca esti o persoana care se si joaca, folosest multe aplicatii, tinand cont ca are procesorul mic, nu este bun pentru folosirea tuturor aplicatiilor la un nivel mediu.

| lovelywords a răspuns:

Nu-i prea bun...